Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan helikopter kazasında şehit olan askerler için başsağlığı mesajı

son dakika” data-mce-href=”https://www.ntv.com.tr/son-dakika”>Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr‘de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bingöl‘den Tatvan‘a gitmek üzere kalkan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan askerlere Allah’tan rahmet diledi.

Erdoğan, sosyal medya hesaplarından şu mesajı paylaştı:

“Bingöl’den Tatvan’a gitmekte olan askeri helikopterin Bitlis’te elim bir kazaya uğrayarak düşmesi sonucu 11 vatan evladımız şehit oldu. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Kederli ailelerinin ve aziz milletimizin başı sağolsun.”

ŞEHİT KORGENERALİN OĞLUNA TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca helikopter kazasında şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın oğlu Yiğitalp Erbaş ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti.

Erdoğan, görüşmede, ülkeye ve millete önemli hizmetlerde bulunan Korgeneral Osman Erbaş’ın elim bir kazada hayatını kaybetmesinden büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, şehit komutana Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dilediği belirtildi.

BAŞSAĞLIĞI MESAJLARI

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, kazada hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini iletti ve “Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Şehit olan kahraman askerlerimizin acısı yüreklerimizi yaktı” mesajını paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bitlis’ten gelen acı haberle yüreğimiz dağlandı” ifadesini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İnanıyorum ki bu zor günleri de birlik ve kardeşlikle aşacağız” dedi.

Bahçeli taziye mesajında, “Rabbim’den niyazım, sabır ve metanetimizi arttırması, böylesi felaketlerden milletimizi ve güvenlik güçlerimizi korumasıdır. Vatan sağ olsun” ifadelerine de yer verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de “şehit olan kahraman evlatlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” ifadesini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Milletimizin ve kahraman silahlı kuvvetlerimizin başı sağolsun. Şehitlerimize rahmet olsun. yaralılarımıza acil şifa diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun taziye mesajında,, “kahraman askerlerimizin şehadet haberi yüreklerimizi dağladı.” ifadesine yer verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ise “Acımız büyük. Başımız sağ olsun” mesajını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir