Duran değil koşan teknik adam: Emre Belözoğlu

Spor Arena / Süleyman ARAT –Fenerbahçe’de Erol Bulut’un görevine son verilmesinin ardından sarı lacivertli ekibi ligin sonuna kadar götürmek için teknik adamlık koltuğuna oturtulan Emre Belözoğlu, Samandıra’da farklı bir profil çiziyor. Geçen yıl sahada kaptanlığını yaptığı arkadaşlarını kalan ligde 10 maçı da kazanarak toplayacakları 30 puanla şampiyon olacaklarına inandırmaya çalışan Bölözoğlu, şimdiden takımın bir parçası olmuş durumda.

FUTBOLCULARDAN BİRİ GİBİ

Üzerine uzun kollu sarı montu, altına da lacivert eşofmanı geçiren Emre Belözoğlu futbolcularla birlikte koşuyor, onlara içlerinden biri olduğunu hissettirmeye çalışıyor. Antrenmanlarda bir an bile yerinde durmuyor, takımın merkezinde yaşayan bir teknik adam portresi çiziyor. Bu enerjinin maçlarda takıma yansıması da bekleniyor.

Duran değil koşan bir teknik adam: Emre Belözoğlu

 

TAKIMIN KURGUSU DEĞİŞİYOR

Takım oyununu geliştirmek için bu sezon hiç uygulanmayan farklı bir taktik varyasyonu ve oyun kurgusu üzerinde futbolcuları çalıştıran çiçeği burnunda teknik adam, golü düşünen, rakibe önde basan, kompakt bir oyun anlayışını yerleştirmeye çalıştığını ifade ediyor. Göreve geldiği günden itibaren bu yeni taktik anlayışı üzerine bol bol pratik yaptıklarını ifade eden genç teknik adam, ülkelerinin milli takımlarında bulunan 11 futbolcunun Samandıra’daki antrenmanlara katılmasıyla günde çift idmanla planını tüm takıma ezberletmeyi hedefliyor.

F.BAHÇE’NİN COVİD-19 ZAFERİ

Beşiktaş derbisinin ardından 5 futbolcu 2 personel olmak üzere tam 7 kişide Covid 19 vakasının görüldüğü Fenerbahçe’de Samandıra’da alınan bir dizi önlemler sonucunda bulaşma zinciri kırıldı. Dün yapılan son testlerde tüm ekibin negatif çıkması ve Covid tehlikesinin şimdilik ortadan kalkmasıyla keyifler yerine geldi. Bu gelişmeden sonra Emre Belözoğlu Yukatel Denizlispor karşısına sakat olan futbolcular dışında tam kadro çıkma fırsatını yakalamış oldu.

Duran değil koşan bir teknik adam: Emre Belözoğlu

250 TL’ye varan “Hoş geldin bonusu” sadece Misli.com’da! Hemen üye ol…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir